internette Gizli Pencere

internette Gizli Pencere

Eğer kişisel bilgisayarınızda takip edilmeden bir kaç sayfaya girmek isterseniz çözümü burada. Bu işlem için ek bir uygulamaya gerek yok. Sadece kullandığınız güncel internet tarayıcısının yeni bir özelliğini kullanacağız. Yapmanız gereken Firefox, Chrome veya İnternet Explorer ise açıldık dan sonra menüden “gizli taramaya gir’i” seçmelisiniz. 2. Yol Windows 7′de bulunan görev çubuğunda ki kullandığınız ilgili tarayıcının üzerinde sağ click yaparak gizli pencere sekmesini görebilirsiniz.

google-chrome-gizli-gezinme

google-chrome-gizli-gezinme

internet-explorer-gizli-gezinme

internet-explorer-gizli-gezinme

 

 

 

Bu işlem gizli internet tarayısıcı açıldığında girdiğiniz sitelere ait bilgileri o sayfa yada tab kapandığında tamamen silmektedir. Böylece daha önce ki kullanmakta olduğunuz tarayıcı bilgilerini silmenize gerek kalmamaktadır.  Bu gizlilik yapacağınız bütün kötülükleri örtmeyeceğini sadece tarayıcı tarafında basit ama kullanışlı bir yol olduğu için paylaştım. Keza güvenliğinden emin olmadığınız sitelere girerken de yardımcı olacağını düşünüyorum. Ama bilgisayarınızda bulunan key logger ve benzeri zararlı yazımlar da yada kanun dışı yaptığınız denemelerde kati suretle işe yaramayacağını bütün sorumluluğun size ait olacağını hatırlatmakta fayda olacağını düşünüyorum.

Etiketlenmiş , .Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="">